středa 16. června 2021

Ptačí štěbetání - Marcela Kotová

Krásný den!
O víkendu jsem dočetla další knihu s porozuměním textu od Marcely Kotové - PTAČÍ ŠTĚBETÁNÍ. Předchozí kniha se jmenovala "Kouzelná kniha babičky Jůlinky" a také ji ilustrovala Kateřina Kofroňová. Obě knihy vydalo nakladatelství Bambook. 
První kniha byla skvělá, tak jsem byla zvědavá, jak se mi bude líbit Ptačí štěbetání, které obsahuje opět nádherné ilustrace. Ilustrátorku K. Kofroňovou mám moc ráda.
V celém článku najdete anotaci, recenzi i shrnutí příběhu.

Anotace:
Všimli jste si někdy, jak je příroda krásná? A víte, že člověk může svým chováním přírodu chránit, ale také jí škodit?
Kamarádky Rozárka s Amálkou si krás přírody umějí užívat. Mají své tajné skrýše a celý les je pro ně plný tajemných míst a dobrodružství. Moc dobře vědí, co mají kytičky, stromy i zvířátka rády. Lumpům a darebákům vstup do lesa zakazují. Jednou je ze hry vyruší ptačí volání o pomoc.
Pod hromádkou listí najdou ptáčka, který vypadl z hnízda. Poranil si křídlo, a tak nemůže létat. Holčičky se postarají nejen o ptáčka, ale spolu s ním pomáhají i dalším zraněným zvířátkům a také zachraňují les. Chcete se dozvědět, co všechno při ochraně přírody zažijí? Pusťte se do čtení a zajímavých úkolů!

Co já na anotaci:
Z anotace se dozvíme, že půjde o příběh, ve kterém budou figurovat dvě kamarádky Rozárka a Amálka. Obě budou chránit přírodu a dokonce zachrání i zraněného ptáčka. S ptáčkem zachraňují les i zvířátka.
Říkala jsem si, že by to mohla být fajn kniha pro děti, ve které se nenucenou formou dozví, jak lidé znečišťují přírodu, a jak můžou děti přispět ke zlepšení situace.


O příběhu:
Amálka s Rozárkou si hrají v lese, když v tom zaslechnou ptačí volání o pomoc. Holky se vydají ptáčka hledat. Najdou ho na zemi. Nejspíš vypadl z hnízda a poranil si křídlo. Ptáčka vezmou domů k Rozárce, jelikož je její tatínek veterinář. Tatínek mu pomůže a ptáček zůstane s kamarádkami. Když ptáček zjistí, že je v lese něco špatně, tak letí pípat k holkám a ony se do lesa vydají a přírodě pomůžou. Dokonce pomůžou i několika zvířátkům a odeženou kluky ze třídy, kteří přírodě v lese dost ubližují. 

Milý příběh, ve kterém se děti dozví, jak se chovat k přírodě a jak třídit odpad.

Recenze:
Bohužel musím hned na začátku říct, že se jedná opět o knihu, která je spíše pro holčičky. Myslím si, že kluky bavit nebude a hlavně jsou hlavními hrdinky holčičky. 
Co se týká textu, tak ten musím pochválit. Text je velmi jednoduše napsaný, tak aby ho zvládli číst začátečníci. Věty jsou krátké, neobsahují těžká slova a velikost písma je dost velké na procvičování čtení.
Ilustrace jsou opět nádherné. Upoutají pozornost.
Každá kapitola obsahuje jednu celou stranu textu a dvě cca půlky. Ideální délka pro začátečníky. Na konci každé kapitoly je pár otázek, díky kterým si s dítětem můžete o kapitole povídat. Pod otázkami je buď místo na obrázek nebo nějaký jednoduchý úkol. Na vedlejší straně je úkol na celou stránku.

Zpracování knihy se mi moc líbí. Je vlastně úplně stejné jako u předchozí knihy. Líbí se mi, že se jedná o paperback, protože kniha obsahuje plno úkolů. Díky úkolům se z knihy tak trochu stává pracovní sešit. Formát je A4, což je ideální pro tvoření obrázků.

Díky této knize se děti dozví, jak se chovat k přírodě, co dělat proto, aby se přírodě neubližovalo a také se dozví, že je správné třídit odpad.
Milounký příběh. Doporučuji! Kniha bude skvělá na prázdniny.

Na předchozí knihu "Kouzelná kniha babičky Jůlinky" se můžete podívat SEM.

Knihu PTAČÍ ŠTĚBETÁNÍ vydalo:

5 komentářů:

 1. Líbí se mi ilustrace i téma. Pro děti (a asi máš pravdu, že spíš pro holky, protože se líp ztotžní s hrdinkami) to myslím bude fajn čtení.

  OdpovědětVymazat
 2. to zní hezky :) líbí se mi téma, které kniha řeší :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tehle druh knih s různými úkoly se mi líbí. Jako dítě jsem je ráda vyplňovala. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Super že je zase o jednu poučnou dětskou knihu víc

  OdpovědětVymazat
 5. Ilustrace vypadají nádherně. A celkově na mě kniha působí hezkým dojmem :)

  OdpovědětVymazat